A fogaskerekes képet is szoktam használni az Egyenlő Részes Önfejlesztő Közösség működésének érzékeltetésére. Azt próbálva vele kifejezni, hogy a fogaskerékhajtáshoz egyformán fontos a saját és a másik jelenléte, részvétele. Minden résztvevőnek van egy olyan működési fókusza, hogy a közösségükben az egyenlő mértékű jelenlétek, résztvételek megvalósuljanak. A kiemelkedések és mélyedések az őszinte önfelvállalások és a nyitott, megértésre törekvő odafigyelések, követések rendszeres váltakozásának felel meg. Ezek segítségével történnek a gazdagodások, gazdagítások, kibontakozások.



 SAKKTÁBLA

Egy új kép segítségével próbálom érzékeltetni az Egyenlő Részes Önfejlesztő Közösség jellegét, fókuszát.

Az Egyenlő Részes Önfejlesztő Közösségben a résztvevők közös hite, fókusza, nagyobb képe a "sakktábla", amely orientálja az együttműködéseket.

A fekete mezők az egyik alkotó résztvevő aktuális személyes tartalmait (tapasztalatait, tudásait, céljait, érzéseit, gondolatait, vágyait, helyzeteit stb. jelképezik, a fehér mezők pedig a másik alkotó résztvevő személyes tartalmait.

Ami a szinte felfoghatatlan a dologban az az, hogy a fejlődések, gazdagodások mértéke nem az aktuális különböző személyes tartalmaktól, nem azok hasonlóságától, összeillésétől vagy különbözőségétől függnek, hanem "csak" attól, hogy mennyire van meg a résztvevőkben a közös nagyobb sakktábla képe, az ebben való közös hit. Mennyire sikerül kialakítani, fenntartani a sakktáblaszerű működést, fókuszt. Mennyire hisszük, tapasztaljuk kölcsönösen, hogy ez összességében nagyobb, jobb "feketeséget" és "fehérséget" eredményez, mint ha csak önmagában, tisztán a minél nagyobb feketeséget vagy fehérséget próbálnák a résztvevők képviselni, létrehozni.

A fekete tartalmak és a fehér tartalmak nem olvadnak össze egy közös szürkébe, hanem a fekete és fehér tartalmak rendszeresen jelen vannak az együttműködésekben, kapcsolódásokban, ezek alkotó részei a közös sakktáblának. (Persze az aktuális személyes tartalmak változhatnak, hathatnak egymásra.)

AZ EGYENLŐ RÉSZES KÖZÖSSÉG ALAPELVEI:

1. A résztvevők, elsődleges célja egy olyan kedvező közeg kialakítása, fenntartása, működtetése amelyben minden résztvevő kb. egyforma mértékben, súllyal őszintén, nyitottan vesz részt, van jelen.

2. A résztvevők természetesnek és értéknek tekintik, hogy a személyes tartalmaik, személyes igazságaik különbözőek, egyediek, személyesek. Ezek az aktuális konkrét tartalmaiktól függetlenül mindig egyformán értékes alkotóelemei a közegnek.

3. A saját életéért, fejlődésért mindenki maga felelős. Ezt a felelősséget egyetlen résztvevő sem akarja másnak átadni, illetve más életéért, fejlődéséért a felelősséget mástól átvenni. A kedvező közeggel, az ebben való őszinte alkotó részvételünkkel, jelenlétükkel segítjük elő kölcsönösen egymás számára az önfejlesztést, kibontakozást.

4. A kedvező közeg a résztvevők őszinte önfelvállalásainak és a nyitott odafigyeléseinek rendszeres váltakozásaival alakul ki és működik.

5. A csoportban attól addig vesz részt valaki amikortól ameddig hisz ebben a jellegű működésben, közegben, ameddig fontos számára, hogy ennek alkotó részese legyen.


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Visszaélés jelentése Bővebb információ